"

De juiste zwembadmaat: ons advies

The Right Pool Size: Our Advice

Het kiezen van de juiste grootte van het zwembad kan overweldigend zijn voor beginnende huiseigenaren. Er zijn immers veel factoren waarmee rekening moet worden gehouden, zoals de beschikbare ruimte en bestemmingsplannen. Om het besluitvormingsproces gemakkelijker te maken, hebben we u een gids gegeven voor het kiezen van de perfecte zwembadmaat.

Afmetingen

Voordat we ingaan op hoe u de juiste zwembadmaat voor u kunt kiezen, laten we het hebben over hoe metingen u kunnen helpen bij uw beslissing.

Meten in vierkante voet is essentieel omdat de vierkante meters van een zwembad rekening houden met de oppervlakte van het zwembad, wat cruciaal is voor het bepalen van de hoeveelheid water die het kan bevatten, de kosten van het onderhoud van het zwembad en de hoeveelheid ruimte die nodig is voor installatie .

Een zwembad van bijvoorbeeld 20 voet lang en 10 voet breed heeft een totale oppervlakte van 200 vierkante voet. Een zwembad van 15 voet lang en 15 voet breed heeft echter ook een totale oppervlakte van 225 vierkante voet, ondanks dat het dezelfde afmetingen heeft als het eerste zwembad. Dit betekent dat het tweede bad meer water kan bevatten en mogelijk meer mensen herbergt dan het eerste bad.

En de kosten van het onderhoud van een zwembad worden vaak berekend op basis van de vierkante meters , aangezien grotere zwembaden meer chemicaliën, water en energie nodig hebben om te werken. De hoeveelheid ruimte die nodig is voor installatie, zoals de grootte van het pooldeck, is ook gebaseerd op de vierkante meters van het zwembad.

Belangrijke zaken om te overwegen

Als u denkt aan een zwembad, denkt u misschien aan groots uitpakken. Maar het grootste zwembad op de markt past misschien niet bij uw budget, levensstijl of achtertuin. Hier zijn enkele dingen om over na te denken bij het bepalen van de perfecte maat voor uw zwembad:

Uw achtertuin ruimte

De grootte en vorm van uw achtertuin spelen een grote rol bij het bepalen van de grootte van het zwembad dat u kunt installeren. Het helpt ook om te controleren met de vereisten en voorschriften van uw lokale residentiële zwembaden.

Denk nadat je dat hebt gedaan na over de beschikbare ruimte die je hebt. Kleinere zwembaden zijn het meest geschikt voor schilderachtige achtertuinen en bredere zwembaden zijn ideaal voor huizen met hectares over. Houd ook rekening met de ruimte voor voorzieningen zoals vuurkorven, loungemeubels en buitenkeukens.

Je omgeving

Denk na over bestaande beperkingen die de grootte van uw pool beperken. Lokale bestemmingsplannen kunnen bijvoorbeeld de grootte van het zwembad beperken dat in uw achtertuin kan worden geïnstalleerd. De grond en het terrein van uw achtertuin kunnen ook van invloed zijn op de grootte van het zwembad dat u kunt installeren. Als de grond onstabiel is of het terrein te hellend is, kan het moeilijk of kostbaar zijn om een ​​groot zwembad te installeren.

De locatie van nutsvoorzieningen is een andere factor die van invloed is op de grootte van de pool die u kiest. Als er nutsvoorzieningen of infrastructuur in de weg zitten, kan het lastig zijn om een ​​groter zwembad te installeren.

uw budget

Uiteindelijk hangt de maat die u kiest af van wat u zich kunt veroorloven - en er zijn veel factoren die van invloed zijn op de kosten. Houd bij het berekenen van de cijfers rekening met het volgende:

 • Installatiekosten: Grotere zwembaden vereisen doorgaans meer materialen en arbeid, wat de installatiekosten kan verhogen.
 • Onderhoudskosten: Grotere zwembaden hebben meer chemicaliën, water en energie nodig om te onderhouden.
 • Extra functies : Naast het zwembad zelf, wilt u misschien extra functies toevoegen, zoals terrassen, landschapsarchitectuur, verlichting en waterpartijen. Deze functies kunnen de totale kosten van het zwembad aanzienlijk verhogen.

Jouw levensstijl

Als je het type bent dat sociale bijeenkomsten organiseert, overweeg dan om een ​​ruim zwembad te nemen. Op die manier kunnen gasten comfortabel in uw zwembad passen. Maar als je een klein gezin hebt en af ​​en toe vrienden uitnodigt voor een duik, denk dan eens aan een klein tot middelgroot zwembad.

Een ander ding om rekening mee te houden is het onderhoud. Grotere zwembaden kunnen te veel zijn voor iemand met een drukke levensstijl. Maar als u het zich kunt veroorloven om het onderhoud uit te besteden, dan is een grotere pool geschikt voor u.

Het doel van het zwembad

Bepaal hoe u uw zwembad wilt gebruiken. Als u bijvoorbeeld van plan bent uw zwembad te gebruiken om baantjes te trekken, is het verstandig om te kiezen voor een groot, rechthoekig zwembad. En als je iets voor recreatieve doeleinden wilt, ga dan voor een kleiner zwembad met voldoende ruimte voor games.

Het klimaat

In warmere klimaten geven sommige mensen misschien de voorkeur aan grotere zwembaden om af te koelen op warme dagen. En een groter zwembad kan ook helpen om de watertemperatuur voor langere tijd koel te houden. In koelere klimaten kunnen kleinere zwembaden praktischer zijn vanwege kortere zwemseizoenen.

☀️ En zwembaden die aan direct zonlicht worden blootgesteld, kunnen hogere verdampingssnelheden ervaren, waardoor ze vaker moeten worden bijgevuld en behandeld. In gebieden met veel zonblootstelling kunnen kleinere zwembaden praktischer zijn om water- en onderhoudskosten te minimaliseren.

Normale prijs 229.00 EUR
Verkoopprijs 229.00 EUR
Normale prijs
Eenheid prijs
per 
Analyseer uw water met EcO Zwembadonderhoud kan vervelend zijn. Daarom heeft ons team EcO ontwikkeld, een intelligente en verbonden sonde die geschikt is voor zowel zwembaden als jacuzzi's/spa's. ...
Kies Opties
Normale prijs 279.00 EUR
Verkoopprijs 279.00 EUR
Normale prijs
Eenheid prijs
per 
EcO Plus Connect: Overal controle over uw zwembad! Een zwembad onderhouden kan een vervelende taak zijn. Daarom heeft ons team EcO ontwikkeld, een intelligente en verbonden sonde, perfect voor zowe...
Kies Opties
Normale prijs 19.95 EUR
Verkoopprijs 19.95 EUR
Normale prijs
Eenheid prijs
per 
Waarom handmatige teststrips gebruiken Met analysestrips kunt u de verschillende parameters van de kwaliteit van uw water testen om uw zwembad te voorzien van de nodige onderhoudsproducten. De resu...
Normale prijs 15.95 EUR
Verkoopprijs 15.95 EUR
Normale prijs
Eenheid prijs
per 
Waarom langzaam chloor gebruiken Gebruik langzaam chloor om uw zwembad schoon en gezond te houden. Langzaam chloor houdt de noodzakelijke chloorconcentratie voor permanente waterdesinfectie en voor...
Normale prijs 15.95 EUR
Verkoopprijs 15.95 EUR
Normale prijs
Eenheid prijs
per 
Waarom langzaam chloor gebruiken Gebruik langzaam chloor om uw zwembad schoon en gezond te houden. Langzaam chloor houdt de noodzakelijke chloorconcentratie voor permanente waterdesinfectie en voor...
Normale prijs 49.99 EUR
Verkoopprijs 49.99 EUR
Normale prijs
Eenheid prijs
per 
  Waarom langzaam chloor gebruiken Het gebruik van langzaam chloor houdt het water schoon en veilig. Langzaam chloor zorgt voor de noodzakelijke chloorconcentratie voor een permanente desinfec...
Normale prijs 59.95 EUR
Verkoopprijs 59.95 EUR
Normale prijs
Eenheid prijs
per 
Waarom shockchloor gebruiken Schokchloor verhoogt de concentratie van desinfectiemiddelen in uw zwembadwater aanzienlijk en vrijwel onmiddellijk. De effectiviteit ervan is erg belangrijk, maar van ...
Normale prijs 16.95 EUR
Verkoopprijs 16.95 EUR
Normale prijs
Eenheid prijs
per 
Waarom shockchloor gebruiken Schokchloor verhoogt de concentratie van desinfectiemiddelen in uw zwembadwater aanzienlijk en vrijwel onmiddellijk. De effectiviteit ervan is erg belangrijk, maar van ...

Wat zijn de verschillende soorten zwembaden?

U heeft de keuze uit verschillende zwembaden en ze zijn allemaal gebouwd voor verschillende activiteiten en doeleinden. Hier is een gids voor de verschillende soorten:

Spoolpool (50-150 vierkante voet)

Een spoolpool is een klein zwembad met spa-achtige kenmerken . Spoelbaden worden steeds populairder als betaalbaar en ruimtebesparend alternatief voor traditionele in- of opbouwzwembaden.

Ze zijn ook relatief eenvoudig te installeren en kunnen in kleinere buitenruimtes zoals een achtertuin of terras worden geplaatst. Deze zwembaden worden meestal gebruikt voor ontspanning, lichaamsbeweging of verkoeling bij warm weer.

Cocktailzwembad (200 vierkante voet)

Een cocktailpool is een klein, ondiep zwembad dat meestal wordt gebruikt om te luieren en te socializen in plaats van om baantjes te trekken of andere vormen van lichaamsbeweging. 🍹

Ze zijn ook populair om te entertainen, omdat ze een gezellige en intieme ruimte bieden voor vrienden en familie om samen te komen en te genieten van cocktails of andere versnaperingen (vandaar de naam).

Speel pool/standaard pool (400 tot 600 vierkante voet)

Een speelbad is speciaal ontworpen voor kinderen en gezinnen . Speelbaden zijn meestal ondieper dan traditionele zwembaden, met een maximale diepte van ongeveer 3 tot 4 voet, waardoor ze veiliger zijn voor jongere kinderen die misschien geen sterke zwemmers zijn.

Ze zijn ideaal voor kleinere buitenruimtes, omdat ze kunnen worden ontworpen om in verschillende ruimtes te passen, waaronder achtertuinen en kleinere buitenruimtes zoals patio's.

Duikbad (500 tot 650 vierkante voet)

Een duikbad is gemaakt om te duiken en heeft doorgaans een minimale diepte van 2,5 tot 3 meter in het duikgebied, evenals een duikplank of -platform. Duikbaden worden voornamelijk gebruikt voor recreatief duiken of voor wedstrijdduikevenementen.

Deze zwembaden zijn geschikt voor personen die geïnteresseerd zijn in duiken als recreatieve activiteit, maar ook voor wedstrijdduikers die een zwembad nodig hebben dat voldoet aan bepaalde vereisten voor afmetingen en diepte voor training en wedstrijd.

Lapzwembad (600 vierkante voet)

Een baantjesbad is gemaakt om (je raadt het al) baantjes te trekken. Ze zijn langer en smaller dan andere soorten zwembaden, met een rechthoekige vorm die recht zwemmen in één richting mogelijk maakt. Ze worden voornamelijk gebruikt voor lichaamsbeweging en training, in plaats van voor recreatie of ontspanning.

Naast banenzwemmen kunnen baanzwembaden ook worden gebruikt voor andere vormen van wateroefeningen, zoals wateraerobics, watertherapie en andere low-impact trainingen . Ze zijn ook geweldig voor mensen die beperkte buitenruimte hebben of die een zwembad willen dat meer gericht is op lichaamsbeweging dan op recreatie of ontspanning.

Gemiddelde zwembadprijs per grootte

Samen met de grootte kan de prijs van een a sterk variëren op basis van verschillende factoren, waaronder het type, de gebruikte materialen en eventuele extra functies of voorzieningen. Hieronder vindt u een ruwe schatting van de kosten van een zwembad op basis van de grootte.

Ingegraven zwembaden

 • Kleine zwembaden (tot 400 vierkante voet): $ 25.000 - $ 45.000
 • Middelgrote zwembaden (400 - 600 vierkante voet): $ 35.000 - $ 60.000
 • Grote zwembaden (meer dan 600 vierkante voet): $ 50.000 - $ 100.000 +

Bovengrondse zwembaden

 • Kleine zwembaden (120-177 vierkante voet): $ 800 - $ 1.800
 • Middelgrote zwembaden (254-500 vierkante voet): $ 1.900 - $ 3.500
 • Grote zwembaden (meer dan 500 vierkante voet): $ 4.000 - $ 5.500

 

⚠️Nogmaals, houd er rekening mee dat dit slechts schattingen zijn en dat de werkelijke prijs kan variëren afhankelijk van vele factoren. We raden u aan om offertes op te vragen bij verschillende zwembadinstallateurs in uw regio voor een nauwkeuriger idee van de kosten.

Ultieme checklist voor het kiezen van de ideale zwembadmaat

Om ervoor te zorgen dat u geen enkele stap mist in het aankoopproces van uw zwembad, hebben we een bruikbare checklist gemaakt.

 • Stap 1: Beoordeel uw behoeften
 • Stap 2: Overweeg uw budget
 • Stap # 3: Evalueer uw achtertuinruimte
 • Stap #4 : Bepaal de vorm van het zwembad:
 • Stap # 5: Overweeg het aantal zwemmers
 • Stap # 6: Denk na over de diepte van het zwembad
 • Stap # 7: Overweeg onderhoud en reiniging
 • Stap # 8: Controleer de lokale regelgeving
 • Stap # 9: Onderzoek poolaannemers
 • Stap # 10: Houd rekening met de kosten en het onderhoud op de lange termijn

Uw perfecte zwembad wacht op u

Het kiezen van de juiste grootte van het zwembad is een belangrijke beslissing waarbij verschillende factoren zorgvuldig moeten worden afgewogen, zoals de beschikbare ruimte, het budget, het beoogde gebruik en persoonlijke voorkeuren. Uiteindelijk zal de grootte van het zwembad dat u kiest een grote invloed hebben op uw zwembadervaring. Neem dus de tijd om alle opties af te wegen en een weloverwogen beslissing te nemen.

Hoe zit het met de gezondheid van uw zwembad? EcO past misschien wel !

Plaats een reactie

Let op, reacties moeten worden goedgekeurd voordat ze worden gepubliceerd

iopool-winkel

Winkel de benodigdheden

Normale prijs 229.00 EUR
Verkoopprijs 229.00 EUR
Normale prijs
Eenheid prijs
per 
Analyseer uw water met EcO Zwembadonderhoud kan vervelend zijn. Daarom heeft ons team EcO ontwikkeld, een intelligente en verbonden sonde die geschikt is voor zowel zwembaden als jacuzzi's/spa's. ...
Kies Opties
25% Uit
Normale prijs 49.00 EUR
Verkoopprijs 49.00 EUR
Normale prijs 64.95 EUR
Eenheid prijs
per 
Waarom Test-kit pakket gebruiken? Met deze kit krijg je toegang tot gepersonaliseerde aanbevelingen van iopool. Perfect om het zomerseizoen met je zwembad te beginnen. Het pakket omvat Onbeperkte ...
Normale prijs 19.95 EUR
Verkoopprijs 19.95 EUR
Normale prijs
Eenheid prijs
per 
Waarom handmatige teststrips gebruiken Met analysestrips kunt u de verschillende parameters van de kwaliteit van uw water testen om uw zwembad te voorzien van de nodige onderhoudsproducten. De resu...
Normale prijs 99.00 EUR
Verkoopprijs 99.00 EUR
Normale prijs
Eenheid prijs
per 
Vervangingsmodule voor de EcO-sonde Vervangingsblok "Sensor/Batterij" voor de intelligente watermonitor voor real-time rapportage van zwembadstatus en weersinformatie; Ingebouwde batterij; Twee se...
Normale prijs 3.99 EUR
Verkoopprijs 3.99 EUR
Normale prijs
Eenheid prijs
per 
Waarom de iopool-doseerlepel gebruiken? Een resistente witte lepel voor het eenvoudig doseren van iopool chemicaliën. De beste manier om uw product te maken wanneer u de iopool-app gebruikt. Meegel...
Normale prijs 49.99 EUR
Verkoopprijs 49.99 EUR
Normale prijs
Eenheid prijs
per 
Waarom iopool Bluetooth-luidspreker gebruiken? Met onze Bluetooth-luidspreker kunt u uw favoriete muziek streamen terwijl u geniet van uw zwembad. Waterdicht en klaar voor gebruik. Voordelen Water...
Normale prijs 4.99 EUR
Verkoopprijs 4.99 EUR
Normale prijs
Eenheid prijs
per 
EcO vervangende dop Met de EcO-dop kunt u het onderste deel van uw EcO-sonde vervangen als u dit onderdeel bent kwijtgeraakt of beschadigd.
Normale prijs 209.00 EUR
Verkoopprijs 209.00 EUR
Normale prijs
Eenheid prijs
per 
Ecologie zonder compromissen: kies EcO Refurbished! Kies voor een milieuvriendelijk en kosteneffectief alternatief met onze gereviseerde versie van EcO! Geniet van dezelfde uitstekende prestaties ...
Normale prijs 112.90 EUR
Verkoopprijs 112.90 EUR
Normale prijs
Eenheid prijs
per 
Samenstelling Dit pakket bevat de onmisbare chemicaliën voor de desinfectie van een "groot" zwembad met een inhoud groter dan 20m³. Voor uw basisbehandelingen met chloor en uw specifieke chloorbeha...
Normale prijs 139.70 EUR
Verkoopprijs 139.70 EUR
Normale prijs
Eenheid prijs
per 
Samenstelling Dit pakket bevat de onmisbare chemicaliën voor de desinfectie van een "klein" zwembad met een inhoud kleiner dan 20m³. Voor uw basisbehandelingen met chloor en uw specifieke chloorbeh...